- Hála Istennek, a gyerekek épségben és élménygazdagon visszatértek az abádszalóki táborból. Köszönjük a szervezés és a lebonyolítás feladatait a hitoktatóknak és a kolping családnak!
- Július 16-án, pénteken 17:00 órakor a Kármelben, Kármelhegyi Boldogasszony ünnepét tartják, Vörös András kármelita tartományfőnök ünnepi beszédével, előtte 16:00 órától szentségimádás lesz. Azért, hogy hívek minél nagyobb számban részt vehessenek a búcsúi szentmisén, a Zárdakápolnában aznap elmarad a szentmise. Mint tudják, a karmeliták csökkenő létszáma miatt, a kápolnájukat felkínálták az egyházmegyéknek megvételre. Kézenfekvő volt, hogy a Görögkatolikus Egyházmegye megvásárolta az épületet, és hasznosítani fogja. Reményeink szerint azonban, a Karmel-búcsút továbbra is megtartják, hogy a Kármelhegyi Boldogasszony tisztelői ne nélkülözzék ezt az ünnepet.
- A Szent Ferenc Kisnővérei közössége az elmúlt napokban káptalant tartott, amelyen vezetőjüket is megválasztották. Újabb három évre, Mónika nővér lett az elöljáró. Gratulálunk, és a Jóisten sok kegyelmét kívánjuk! Imádságunkkal segítjük mind az Ő, mind pedig a Közösség munkáját és törekvéseit!
- A nyári időszak miatt már most hirdetjük, hogy Kővári Ferenc Dávid testvér a Szent Ferenc Kistestvérei közösség tagja, július 25-én, két hét múlva, vasárnap tartja pappá szentelésének 25. évfordulóját a Vasgyári templomban. Az ezüstmise délután 4 órakor kezdődik.
- A múlt vasárnapi Péterfillér gyűjtés eredményeként 274.680,- forintot küldünk el Egerbe, az egyházmegye központjába. Isten fizesse meg nagylelkű adományaikat!
- A plébánia iroda csak délelőtt van nyitva, 9 és 12 óra között.
- Továbbra is keresünk plébániai gondnokot, teljes állásban, ha szükséges lakhatással, valamint temetői munkatársat, sírásás- és temető rendben tartás céljából.
admin összes bejegyzése
2021. július 4., évközi 14. vasárnap
- A Mai szentmise perselyadományai Péter-fillérek címen Rómába kerülnek, hogy a Szentatya az általa legszükségesebbnek tartott célokra fordítsa.
- Ma délután 4 órakor Érsek atya megáldja a sajóbábonyi felújított templomot, a szentmise tervek szerint a templom oldalában is követhető lesz, hangosítás és kivetítés formájában.
- A mindszenti plébániai iroda július hónapban csak délelőtt 9 és 12 óra között tart nyitva.
- Holnap kezdődik a gyerekek nyári tábora az Abádszalóki kolping házban, jó nyaralást és játékos együtt létet kívánunk nekik, reméljük, baj nélkül visszatérnek!
- A Zárda kápolnában zenés áhítat kezdődik szeptembertől minden hónap utolsó vasárnapján Regős Zsolt tanár úr szervezésében, a részletekről később adunk tájékoztatást.
- A püspökkari rendelkezés értelmében mától a szentmiséken és egyéb szertartásokon zárt térben sem kötelező a maszk viselése. Szentelt víz használatát egyelőre még nem vezetjük vissza, a kézbe áldoztatás továbbra is megmarad.
- Nyári időszakban is közvetítjük a 10 órai szentmisét a plébánia Facebook oldalán.
- Augusztustól újra indul a Szent József szobor a családokhoz. Kérjük, a sekrestyében iratkozzanak fel azok, a férfiak, akik vállalják, hogy otthonukba elviszik és a következő vasárnap visszahozzák a szobrot.
- Mindenkinek jó pihenést és nyaralást kívánunk a nyári hónapokban!
2021. június 27., évközi 13. vasárnap
- A mai napon ünnepli Balázs Ferenc kántor úr, a Mindszenti templomban töltött kántori szolgálatának 25. évfordulóját. Ez alkalomból Ternyák Csaba Érsek Úr a „Pro Magnanimitate Tua” (jelentése: nagylelkűségedért) érem ezüst fokozatát ajándékozta, melyet a 10 órai szentmisén ad át a plébános az Ünnepeltnek. Isten áldja meg életét és a Mindszenti templomnál eltöltött 25 éves munkásságát!
- Ma a 10 órai szentmisén tartjuk templomunk búcsúját, és a szentmise után a körmenetet. Ünnepi miséző és szónok: Sebestyén Péter marosvásárhelyi tanácsos-plébános. Sebestyén Péter atya – író, akinek legutóbb megjelent könyvét holnap, hétfőn mutatjuk be 19:00 órakor, a Millenniumi Teremben. A könyv címe: A Magyar népdal- és nótagyűjtemény a helyszínen megvásárolható lesz. Jöjjenek el a bemutatóra!
- A héten kedden lesz Szent Péter és Pál apostolok ünnepe. Templomunkban reggel 7-, délelőtt 10- és este fél 7-kor tartunk ünnepi szentmisét.
- A héten elsőcsütörtök és elsőpéntek lesz. Csütörtökön délelőtt gyóntatási ügyeletet tartunk, továbbá aznap este is, valamint pénteken és szombaton 18:00 órakor lesz még gyóntatási ügyelet. Július 2-a péntek, egyben Sarlós Boldogasszony ünnepe. Reggel és este tartunk szentmisét. Szombaton Szent Tamás apostol ünnepe.
- Jövő vasárnap délután 16:00 órakor a sajóbábonyi felújított templomot megáldja Ternyák Csaba érsek úr. Várjuk a kedves híveket is a szentmisére, melyet a templom oldalában elhelyezett sátor alatt követhetnek.
- Érsek Úr úgy rendelkezett, hogy az eddig betegszabadságát töltő, Dr. Mata István atyát, augusztus 1-jei hatállyal, a Miskolc Mindszenti Plébániára helyezi – beosztott lelkészi minőségben. Egyben engedélyt adott arra, hogy szolgálatát továbbra is jelenlegi miskolci lakásából lássa el, Juhász Ferenc pasztorális helynök, plébános, irányítása mellett.
- Szeptember 15-i hatállyal (2022. január 15-ig) Péter Vilmos diakónus urat a Mindszenti Plébániára küldi, diakónusi gyakorlatának végzésére. Kérjük a Kedves Testvéreket, hogy Mata István atyát és Péter Vilmos diakónus urat, fogadják szeretettel!
- Július hónapban a Plébánia Iroda délelőtt tart nyitva 9-től 12 óráig.
- Isten éltesse a Lászlókat, a Pétereket és Pálokat, valamint a Tamásokat!
2021. június 20., évközi 12. vasárnap
- Jövő vasárnap délelőtt 10 órakor a Mindszenti templom búcsúját tartjuk. A Szentmise főcelebránsa Sebestyén Péter marosvásárhelyi plébános lesz. Másnap hétfőn este 19:00 órakor a Millenniumi Teremben dalos könyvének bemutatása lesz.
- Június 23-án, szerdán 17.30 órától a Keresztény Értelmiségiek Szövetségének miskolci csoportja koszorúzási ünnepséget rendez a minorita rendház falán elhelyezett emléktáblánál, a szerzetesek szétszóratásának emléknapján. Beszédet mond, és a 18:00 órai szentmisét bemutatja Kirner Zoltán szalézi szerzetes.
- Július hónapban a Mindszenti plébánia iroda csak délelőtt tart nyitva, reggel 9 és 12 óra között.
- A Szent József szobor „családlátogatása” július hónapban szünetel. Kérjük, hogy jelentkezzenek azok a családok ahol a férfiak vállalják augusztustól egy hét tartamra a hazavitelt, hogy otthonaikban imádságos légkört, békét, nyugalmat és szeretet teremtsen a jelenlét. Jelentkezni telefonon, vagy a sekrestyében személyesen is lehet.
- Jövő vasárnap a búcsú alkalmával szertetettel várjuk a képviselőtestület tagjait a délután 1 órakor kezdődő búcsú ebédre is. Férjek és feleségek házastársaikat is hozzák!
2021. június 13., évközi 11. vasárnap
- Még ma lehet jelentkezni az abádszalóki hittan táborba. Ma délután 3 órakor szülői értekezlet e tárgyban a Millenniumi teremben.
- Június 19-én 10 órakor papszentelés az Egri Bazilikában: Hágen Pál Tamás, Kerekes Gábor, Péter Vilmos, Michele Gervasoni, Herbst Ádám, Carlos Sirer Melis akolitusokat diakónussá; Jorge Luís Altamirano Mendez, Noel Benedict Antasoda Tajos diakónusokat áldozópappá
- 2021. június 20-án vasárnap, de. fél 9 órától ünnepi tanévzáró szentmise lesz hittanos gyermekeink részére. A szentmise után meglepetés várja a diákokat.
- Június 27-én, 10:00 órakor a Mindszenti templom búcsúja lesz. Szónok: Sebestyén Péter marosvásárhelyi plébános.
- Június 28 este 18:00 Sebestyén Péter dalos könyvbemutatója lesz a Millenniumi Teremben, a könyv címe: Magyar népdal- és nótagyűjtemény.
- Köszönetet mondunk a bérmálás-, az elsőáldozás- és az egész tanévi hitoktatás munkájáért a hitoktatóknak, a templomi szerepjátékok és ünnepi köszöntések szolgálatának megszervezéséért Hoskó Orsolya igazgatónőnek és Csík Tibor igazgatóhelyettes úrnak.
- Mariscsák István igazgató nyugdíjba vonul ennek a tanévnek a végén. Érsek atya köszöntötte a héten a az egyházmegyei tanévzárón. A köszönő levelet felolvassuk: Mariscsák István köszöntésének a gyöngyösi Szent-Bertalan templomban 2021. június 9-én tartott Egri Főegyházmegyei tanévzáró Te Deumon elhangzott köszöntő szövege:
„Mariscsák István neve Miskolc városában és az Egri Főegyházmegye iskoláiban ismerősen cseng. Az 1992. és 2011. közötti tizenkilenc évben a miskolci Fráter György Katolikus Gimnázium első igazgatójaként sok „fráteres” diák példaképévé vált. Diákjai azóta nem felejtik emberségét, következetes magatartását, szelíd határozottságát. Ha egykori diákjai körében elhangzik a neve, az arcokon mosoly jelenik meg, és szívesen emlékeznek rá.
1981-ben fizikusként, majd 1989-ben fizika szakos középiskolai tanárként végzett a debreceni Kossuth Lajos Tudományegyetemen, 1999-ben közoktatás-vezető szakképesítést szerzett. Pedagógus pályáját a Miskolci Egyetem fizika tanszék tanársegédeként kezdte 1985-ben. 1986. és 1992. között a miskolci Középiskolai Fiúkollégium nevelőtanára, majd a miskolci Kandó Kálmán Villamosipari Szakközépiskola igazgatója, a Diósgyőri Gimnázium tanára és a Kazinczy Ferenc Általános Iskola igazgatója.
1992 . és 2011. között 19 éven át, a Fráter György Katolikus Gimnázium igazgatója. 2011. és 2012. között az Egri Főegyházmegye oktatási tanácsosa. Ezután 2013 tavaszáig a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ Miskolci Tankerületének igazgatója. 2013. augusztus 1-jétől 2021. július 15-ig a miskolci Vörösmarty Mihály Katolikus Általános Iskola és Óvoda igazgatója. Mariscsák István igazgató úr embersége, Istennel és az egyházunkkal fenntartott és ápolt kapcsolata példaértékű a szűkebb és tágabb környezetében élők számára. Iskolájában tanuló gyermekekre és felnőttekre egyaránt családjaként tekint. Döntéseinek, cselekedeteinek forrása a Jézus Krisztustól tanult emberszeretet. Nyugállományba vonulása alkalmából, munkatársaival együtt Isten áldását kérjük Mariscsák István nyugdíjas éveire, jó egészséget és boldogságot kívánunk! Köszönjük áldozatos munkáját!”
2021. június 6., Úrnapja
- Ma Úrnapja van. Délelőtt fél 9 és du. 16:00 tartjuk az elsőáldozást. A 10 órai szentmise után „egysátoros” úrnapi körmenetet tartunk. A templomba visszatérve a Tedeum és az áldás után megszólalnak a harangok, és elimádkozzuk a Püspöki Kar rendelkezése értelmében a pandémia, idején az országban elhunyt lelkipásztorokért a közös imát!
- Június 11-én pénteken, szentségimádási nap Martinkertvárosban, a Mindszenti templom híveit 15:00 órára várják!
- Ugyancsak 11-én, pénteken du. 18:00 órakor tartják a Sziklakápolna búcsúját. Miséző és szónok: Dr. Linczenbold Levente bírósági helynök, tardi plébános úr lesz.
- Június 13-án, jövő vasárnap Martinkertvárosban templombúcsút tartanak. A szentmise délelőtt 11:00 órakor kezdődik, melyet Ft. BERCZKEI Miklós c. apát, a sárospataki Bazilika plébánosa mutat be.
- Ugyancsak jövő vasárnap este Perecesen is templombúcsút tartanak 18:00 órakor.
- Megrendezésre kerül az 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus rendezvénysorozatához kapcsolódó Eucharisztikus szavalóverseny, amelyről bővebb információt kifüggesztve és az egyházközségek honlapján olvashatnak. Buzdítjuk a kedves híveket, szülőket, pedagógusokat, segítsék a gyermekeket, hogy minél többen vegyenek részt ezen a kiemelkedő eseményen. Jelentkezés videofelvétel feltöltésével, lehetséges. Határidő június 25.
- Templomunk búcsúünnepét június 27-én vasárnap tartjuk. Ünnepi miséző és szónok: Sebestyén Péter marosvásárhelyi plébános, akinek publikációi, prédikációi és könyvei számtalan fórumon megtalálhatók. Legutóbbi kötete: Magyar nóta és Népdal gyűjtemény címen jelent meg, amelynek dalos bemutatója a búcsút követő napon, június 28-án hétfőn este 19:00 órakor a Millenniumi Teremben.
- Balázs Ferenc kántor úr szabadságát tölti június 7-től 19-ig. Kántor úrnak jó pihenést kívánunk! Helyettesíti Jakab Endre kolozsvári fiatalember, fogadják szeretettel!
- A megnövekedett temetői feladatok ellátására temetői munkatársat keresünk: fűnyírás, fagallyazás, sírásás- és rendben tartás, betonozás és kegyeleti munkák végzésére. Ugyancsak keresünk plébániai gondnokot, aki a templom és a plébánia épületeinek és környezetének felügyletét és karbantartását végzi, illetőleg intézi. Jelentkezni a plébánia irodában lehetséges munkanapokon a (46) 411-777 telefonszámon vagy személyesen.
Felhívás:
2021. május 30., Szentháromság vasárnapja
- Június 6-án elsőáldozást tartunk 2 csoportban a Mindszenti-templomban, a délelőtt fél 9:00-kor és a délután 16:00 órakor kezdődő szentmisén. Tekintettel a jelentős számú részvételre és arra, hogy ez egyben Úrnapja is, a 10:00 órakor kezdődő Úrnapi szentmisét úgy tartjuk, hogy a mise utáni körmenetre egyetlen nagy közös sátrat készítünk, a templom szentélye mögött, a Millenniumi Terem bejáratánál. Kérem azokat a közösségeket, akik a sátrakat készeni szokták, most ezt az egy sátort építsék fel közösen, a sekrestyés irányítása mellett. A szentmise után az Oltáriszentséggel ott állunk meg, és ott végezzük el a külső szertartást.
- Pénteken elsőpéntek, előtte elsőcsütörtökön gyóntatási ügyeletet tartunk délelőtt 8:00 és 10:00 óra között.
- Az esti szentmisék ezentúl fél 7-kor kezdődnek itt a Mindszenti templomban. Az esti mise előtti gyóntatási ügyelet folytatódik minden csütörtök-, péntek és szombat este 18:00 órakor.
- Jövő vasárnap lesz Főtiszteletű Pásztor Dániel Ref. Püspök beiktatása, 14:00 órakor az Avasi ref. templomban. Ternyák Csaba érsek úr a mindszenti plébánost bízta meg, hogy képviseletében vegyen részt, az un. szentelésen és a beiktatáson.
- Már előre jelezzük, hogy templomunk búcsúünnepét június 27-én vasárnap tartjuk. Ünnepi miséző és szónok: Sebestyén Péter marosvásárhelyi plébános, akinek publikációi, prédikációi és könyvei számtalan fórumon megtalálhatók. Legutóbbi kötete: Magyar nóta és Népdal gyűjtemény címen jelent meg, amelynek bemutatója a búcsút megelőző szombaton, június 26-án, az esti szentmise után 19:30-kor lesz a Millenniumi Teremben.
- Szintén előre jelezzük, hogy július 4-én délután 16:00 órakor Ternyák Csaba érsek úr megáldja a sajóbábonyi templomot, amely az elmúlt évben kívül-belül megújult, a járvány miatt azonban most vált lehetővé a megáldása.
- A megnövekedett temetői feladatok ellátására temetői munkatársat keresünk: fűnyírás, fagallyazás, sírásás- és rendben tartás, betonozás és kegyeleti munkák végzésére. Ugyancsak keresünk plébániai gondnokot, aki a templom és a plébánia épületeinek és környezetének felügyletét és karbantartását végzi, illetőleg intézi. Jelentkezni a plébánia irodában lehetséges munkanapokon a (46) 411-777 telefonszámon vagy személyesen.
Vasárnapi levél:
2021. május 23., Pünkösd
- Ma délután 4 órakor a bérmálási szentmisét közvetítjük a plébánia Facebook oldalán.
- Holnap pünkösdhétfőn szentmise: 7, 10 és este 6-kor. A zárdakápolnában fél 5-kor.
- 26-án, szerdán elsőáldozók próbája, vizsgája: 16:30-kor az I. csoport, 17:15-kor a II. csoport részére. Péntek is lesz próba 16 órától 18 óráig.
- 28-án, pénteken, 18.00 órától, májusi gyermek-litánia lesz az udvaron a Csupros Mária szobornál mindenkinek. Kérjük a hitoktatók megjelenését is! Gyülekező a gyerekeknek 17.45-től a templom udvarán. A litánia után kezdődik az esti szentmise. Péntek estétől az esti szentmise 18:30-kor kezdődik a Mindszenti templomban. Ezzel visszaállunk az estimise eredeti kezdésére.
- 29-én szombattól 19:30-tól, a jegyesoktatás élőben (és nem online!) lesz a Mindszenti templomban, összevontan minden csoportnak.
- Idén is tartunk nyári hittantábort. A tábor ideje: 2021. július 5. (hétfő) – július 9. (péntek). Helyszín: Abádszalók, Kolping-ház. Alsó korhatár: aki már befejezte az általános iskola 3. osztályát. Kisebb testvér jöhet, ha a nagyobb testvér vállalja! Jelentkezési lap a Hitoktatóktól, a sekrestyében vagy a plébánia irodában kérhető. Jelentkezési határidő: 2021. június 13. vasárnap, amikor is 15 órakor Szülői értekezletet tartunk a táborozó gyerekek szülei részére, a plébánia Millenniumi Termében.
- A Miskolc-Görömbölyi Római Katolikus Egyházközség templomának búcsúja Szentháromság Vasárnapján, május 30-án -a jövő vasárnap- lesz. Az ünnepi Szentmise 11 órakor kezdődik, melyet KOVÁCS József Krisztián Miskolc-Mindszenti káplán Atya mutat be. Szeretettel hívnak és várnak mindenkit a Görömbölyi Egyházközség hívei!
2021. május 16., Urunk mennybemenetele
- A jövőhéten, 20-án, csütörtökön, 17:00 órakor, a januárban elmaradt ökumenikus imahét összevont egyszeri alkalma meg lesz tartva az Avasi Ref. templomban. A négy egyház püspökének és a Miskolc Belvárosi templomok lelkipásztorainak közös imádsága mellett, Ternyák Csaba érsek úr tart igehirdetést. Minden egyházközségből 10 személyt hívnak, és engednek. Szeretnénk kérni, hogy a Mindszenti egyházközség képviselőtestületéből 10 fő vegyen részt az ökumenikus alkalmon. Csak azokat engedik be, akik feliratkoznak.
- Jövőhéten Pénteken du. 5 órakor a bérmálkozók számára vizsga lesz és próba.
- Szombaton reggel 9 órától szintén próba és gyóntatás a bérmálkozóknak, szüleiknek és bérmaszülőeiknek.
- Vasárnap délután 4 órakor Ternyák Csaba érsek atya megbérmálja a fiatalokat. Kérjük a kedves híveket, hogy vasárnap a szokásos szentmisékre jöjjenek, a bérmálási szentmisét hagyjuk meg a bérmálkozóknak és hozzátartozóiknak.
- Közeledik az adóbevallás ideje. Május 20-ig dönthetnek adójuk 2×1%-áról. Kérjük, az egyiket adják a Magyar Katolikus Egyháznak, technikai száma: 0011. A másikat a Mindszenti Kolping Családnak!
- Pénteken (14-én) meghalt Kostyál László atya, Rátka és Tállya plébánosa, 65 éves volt. Ágyban találták halva. Imádkozzunk egyházmegyénkért, mert az utóbbi hónapokban sok, még szolgálatban levő lelkipásztor hunyt el!
Vasárnapi levél:
2021. május 9., Húsvét hatodik vasárnapja
- A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia rendelkezése: „A vasárnapi szentmisén való részvétel kötelezettsége alól március 5-én adott általános felmentést jelen rendelkezésünkkel visszavonjuk. Az általános morális elvek továbbra is érvényesek, így aki számára élethelyzete miatt (például betegség, karantén) lehetetlen a szentmisén való részvétel, az a vasárnapot egyéni imával, Szentírás olvasásával, zsolozsma végzésével, szentmise-közvetítésbe való bekapcsolódással vagy más módon szentelje meg. Szeretnénk köszönetet mondani a paptestvéreknek a szolgálatukért, a híveknek a kitartásukért és imáikért, és ezúton is köszönjük mindenkinek a helytállását ebben a rendkívüli helyzetben az élet minden területén. Imádságos lelkülettel figyeljünk továbbra is egymásra!
- Holnap, május 10-én hétfőn, délután fél 5-kor szülői értekezletet tartunk az elsőáldozók szüleinek.
- Továbbra is tartjuk a gyóntatási ügyletet minden csütörtök, péntek és szombaton fél 6-kor az esti szentmise előtt.
- A Szent József szobor vasárnap 10 órai szentmise utáni elvitelére a sekrestyében fel lehet iratkozni.
- Pünkösd után a Mindszenti-templomban az esti szentmisékkel visszaállunk a félhetes időpontra.
- Elhunyt Juhász János ragályi plébános. Temetési gyászmiséje május 13-án, csütörtökön 10:30-kor szűk körben a ragályi templomban lesz, majd a felsőnyárádi temetőben helyezzük nyugalomra a boldog feltámadás reményében. Imádságos szeretettel gondoljunk a sokat szenvedett lelkipásztorra, aki miskolci származású és a Cursillo mozgalomnak lelkes apostola volt.